Doménový spor "Spartak" je pre FC Spartak na 75% vyhratý


Photo by Willian Justen de Vasconcellos on UnsplashPo rozhodnutí experta Centra ADR z 18.12.2019 (link nižšie), previedol SK-NIC na nášho klienta 3 zo 4 požadovaných domén, a to spartaktrnava.sk, fcspartak.sk a fcspartaktrnava.sk.


O zostávajúcú štvrtú doménu spartak.sk budeme musieť ďalej bojovať. Ako uviedol expert Centra ADR, Jan Lazur v rozhodnutí: "Skutočnosti toho prípadu sú osobitne špecifické, pričom Centru ADR ešte doteraz nebol doručený návrh, ktorý by sa zaoberal analogickou situáciou. Pre posúdenie toho, či sa prevádzkovanie fanúšikovskej stránky môže stať predpokladom pre preukázanie práva alebo legitímneho záujmu držiteľa domény je rozhodujúce najmä to, či Držiteľ Domény preukázal splnenie legitímneho záujmu podľa čl. 3.3.4 Pravidiel ADR, to znamená, či Držiteľ používa Doménu na legitímne nekomerčné účely bez toho, aby sa tým usiloval o neoprávnený zisk klamlivým presmerovaním užívateľov, alebo aby tým spôsoboval ujmu Sťažovateľovi."


Podľa nášho názoru ide o jedno z najlepšie odôvodnených a precízne vyargumentovaných doménových rozhodnutí za posledné obdobie v SR aj ČR. Skutočne odporúčame do pozornosti všetkým fanúšikom IT/IP práva a prípadne aj fanúšikom futbalu.


http://adr.eisionline.org/sk/odborne-rozhodnutie-experta-vo-veci-domen-spartak-sk-fcspartak-sk-spartaktrnava-sk-fcspartaktrnava-sk-18-2019/